Image
Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığı

Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığı

Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyan firmaların arayışları esasen ürün ve hizmetlerini kullanıcılar ve potansiyel müşteriler ile daha kolay ve hızlı buluşturabilme arzusudur.

Sosyal medya yönetimi yalnızca ürün veya firmanızın sosyal medya hesaplarından post paylaşımı yapmak değildir. İtibar yönetimi, reklam yönetimi ve hesap yönetimi potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için birer gerekliliktir. Bu anlamda doğru bir sosyal medya yönetim stratejisi planlamayabilmek için ilk olarak ürün ve hizmetleriniz için rakip ve saha gözlemi yapmak gereklidir.

Potansiyel müşterileriniz kimlerdir ve hangi mecralarda vakit geçirirler, ürün ve / veya hizmetleriniz hangi gelir kalemine sahip kullanıcılar tarafından rağbet görür, hedef kitleniz nerede veya nerelerdedir.?

Hangi cinsiyet ve yaş grubu öncelikli hedefiniz arasındadır ve potansiyel müşterileriniz kimdir? Soruları öncelikli planlama yapmak için cevabı gereken sorulardır.

Sahi Kimdir hedef kitleniz? Nerede vakit geçirir? Hangi sosyal mecrada nasıl bulunur ve neyi nasıl görmek isterler?

Günümüzde reklam alışılageldiğimiz tarzlar dışında yapılıyor. Önce ihtiyaç olduğunu vurgulayarak sonra ürünü tanıtmak gerekiyor.

Eski geleneksel tanıtım faaliyetleri son yıllarda yerini farklı stratejiler üzerinden raklam çalışmaları yapmayla değiştirdi. İnternet sayesinde hizmet sağlayıcılara tüketicilerin ulaşması kolaylaştığı için rekabet arttı. Maliyetler arttı ancak karlılıklarda aynı ölçüde azaldı. Bunu göz önüne aldığımızda satışlarınızı arttırabilmenizin yolu dijital mecrada doğru tanıtım yapmak ve potansiyel müşterilerinizin sizleri daha kolay bulmasını sağlamaktan geçiyor. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken ve sizin tarafınızca yanıtlanması gereken soru;

“Müşteriler neden sizi seçsin.?” olacaktır.

Neden rakiplerinizi değilde sizinle çalışmalılar veya neden rakiplerizin ürünlerini değilde sizin ürünlerinizi tercih etmeliler. Sizi rakiplerinizden farklı veya üstün kılan yönleriniz nelerdir? İşte bu sorunun yanıtı kurumsal sosyal medya yönetim danışmanlığı ve stratejinizi belirleyerek hedeflerinize ve potansiyel müşterilere daha kolay erişmenizi sağlayacaktır.

Tüm bu çalışma ve planlamaları elbetteki sizde yapabilirsiniz. Veya gerçekten bu konuda profesyonel bir ekiple çalışarak satışlarınızı arttırmanın keyfini sürersiniz 🙂

Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığına ihtiyaç duyarsanız bir telefon kadar uzağınızdayız.

Pandemi sürecinde toplantıları online gerçekleştirdiğimiz için, kahveler sizden ama sonrasında bol bol telafi edeceğiz 🙂